Obilježavanje dana Svetog Nikole (6.12.2016.)

Autor: Daniela Jasprica, 12. 12. 2016.

Na sam blagdan Svetoga Nikole, 6. prosinca, učenici naše škole proslavili su dolazak najmilijeg dječjeg sveca. Sveti Nikola obradovao je učenike razredne i predmetne nastave. Učenici su oduševljenjem i pljeskom dočekali svetog Nikolu koji im je podijelio prigodne poklone. Ozarenih lica, najuzbuđeniji su bili učenici prvoga razreda. Sa šibom i darom u ruci naša dječica obećaše „mamu, tatu i učitelje slušati i biti dobri“.

Sv. Nikola jedan je od najomiljenijih kršćanskih svetaca. On je svetac zaštitnik pomoraca, djece, trgovaca, putnika, ribara, pekara, studenata, zaručnika i sva djeca radosno iščekuju njegov blagdan. Svake godine 6. prosinca pokuca na vrata kako bi darivao djecu širom svijeta. Vrećicom darova nagrađuje djecu koja su bila dobra i slušala roditelje tijekom godine, dok šibu ostavlja zločestoj djeci, kako bi im pokazao da nisu na pravom putu.