DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Josipa Marić, 3. 11. 2017.

Dana 26. listopada realiziran je integrirani Dan kruha i Dan jabuka, s ciljem zahvalnosti za plodove zemlje.

Povodom toga dana održana je priredba čiji program je vodila učenica Martina Kaćunko.

Prigodnim recitacijama i igrokazima učenici nižih razreda uveli su nas u naredne aktivnosti.

Kako bi našim učenicima osvijestili  važnost  očuvanja narodnih običaja i identiteta organizirali smo radionicu izrade specijaliteta iz dalmatinskih Poljica,odnosno soparnika.

Ova radionica bila je namijenjena  učenicima viših  razreda i natjecateljskog  je karaktera.

Četiri skupine učenika zajedno sa voditeljima-mentorima sudjelovalo je u natjecanju.

Prosudbeno povjerenstvo  je izabralo  tim osmog  razreda  za  pobjednički. Oni su nagrađeni besplatnim odlaskom u kino.

Druga radionica osmišljena je za učenike razredne nastave,uz Dan jabuka.

Marljive ručice naše dječice,učiteljica i spremačica  pripremale su jabuke za nadjev pite i savijače.

Dok su neki  gulili i ribali kraljicu voća, ostali su od nje cijedili sok kako bi ga prije obroka svježeg  popili.

Svaki razred dobio je od ravnatelja zahvalnicu za sudjelovanje  u  ovom posebnom danu.

Paralelno s tim,u školskom atriju,održala se humanitarna prodaja kolača, koje su napravili roditelji naših učenika, i ukrasnih predmeta koje su izradili učenici 5. razreda.

Ostvareni prihod od prodaje biti će uplaćen za djecu Afrike.