Sveti Nikola posjetom obradovao učenike

Autor: Josipa Marić, 17. 12. 2017.

Na sam blagdan Svetog Nikole učenike je razveselio najmiliji dječji svetac. Tijekom jutra obilazio je razrede u našoj školi, razgovarao s djecom i darovao im vrećice slatkiša. Poručio im je nek budu dobri i slušaju roditelje i učitelje te se potom uputio i ostaloj djeci koja su ga tog dana nestrpljivo iščekivala.

Sveti Nikola je zaštitnik pomoraca, djece, trgovaca, putnika, ribara, pekara, studenata i zaručnika. Običaj je da se svake godine na njegov spomendan 6. prosinca darovima nagrađuju dobra i poslušna djeca, a nestašnima se ostavlja šiba kao opomena da bi trebali poraditi na svom lijepom ponašanju.