Večer matematike – učenje matematike kroz igru i natjecanje

Autor: Josipa Marić, 17. 12. 2017.

U srijedu 6. prosinca u našoj se školi 6. i 7. školski sat održala VEČER MATEMATIKE organizirana u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom. Svrha je popularizacija matematike kroz igru, natjecanje i druženje. Na poziv za suradnju u provedbi planiranog, sa svrhom ostvarivanja što boljih postignuća, radionici se odazvalo i nekoliko roditelja učenika. Aktivnosti su bile planirane odvojeno, za razrednu i predmetnu nastavu.

Učiteljica Petra Mustapić pripremila je materijale za provođenje interaktivnih radionica i zabavnih aktivnosti za niže, a nastavnica Marina Crvelin za više razrede. Učenici od 1. do 4.razreda igrali su didaktičke igre u parovima i skupinama (Tangram, Do blaga, Sudoku kartice, Mali dućan, Moj spas, Asocijacije, Čik, pogodi!). Učenici od 5.do 8.razreda igrali su matematičke igre pojedinačno, u paru ili u skupinama (Staza Djeda Mraza, Geometrijske vratolomije, Tangram, Životinjska vaganja, Ukloni štapiće, Arheologija, matematika i forenzika). Natječući se, na zabavan su način primjenjivali naučeno gradivo matematike i pravila timskog rada. Proširili su svoje spoznaje o tome što matematika jest i čime se sve bavi. Učenici  su uvidjeli kako je matematika neizostavni dio života i nikako ne bi trebala biti „bauk“.