Autor: Josipa Marić, 19. 2. 2018.

U petak 9. veljače našu je školu posjetio policijski službenik Odjela prevencije PU Splitsko-dalmatinske Ante Radoja. Svim učenicima viših razreda održao je predavanje na temu „Sigurnost djece na internetu i društvenim mrežama“. Razgovarao je s učenicima o prednostima i negativnim stranama novih tehnologija (mobitel i računalo) koje omogućuju nove načine društvenih interakcija.

Govorio je o rizicima i opasnostima, aplikacijama koje često naše podatke prosljeđuju oglašivačkim tvrtkama, o zlouporabama identiteta u mrežnom komuniciranju. Naglasio je kako tijekom korištenja interneta treba biti izuzetno promišljen i pažljiv, treba znati zaštititi svoje osobne podatke, ne vjerovati slijepo osobama koje žele s nama stupiti u kontakt. Uputio ih je na uređivanje postavki privatnosti i dao mnoštvo korisnih savjeta. Važno je biti informiran o oblicima prijevare te načinima kako izbjeći postati njihovom žrtvom.  Logopedica  Ivana Brlić i  nastavnica matematike  Marina Crvelin sa svojim su učenicima tijekom nastave provele test SfetyNet (Bitka za sigurnost- https://safetynet-kviz.skole.hr ) kako bi djecu dodatno osvijestile o važnosti sigurnosti na internetu.