Učenica Paula Mikas sudjelovala na natječaju za mlade pjesnike

Autor: Josipa Marić, 5. 4. 2018.

I ove školske godine Gradska knjižnica Ivana Gorana Kovačića u Vrbovskom raspisala je natječaj za mlade pjesnike „Goranovo proljeće“. Kao predstavnica naše škole sudjelovala je petašica Paula Mikas koja je 2017. godine na ovoj manifestaciji bila pohvaljena. Pod mentorstvom knjižničarke Ivane Pavić, prof. hrv. jezika, Paula je napisala deset lirskih pjesama raznolike tematike (ljubavne, pejsažne, socijalne). Natječaj je trajao do kraja siječnja 2018. godine, a u ožujku su objavljeni rezultati.

Prosudbeno vijeće Goranovog proljeća odabralo je tri mlada pjesnika u kategoriji osnovnih škola (Dario Panić, Zagreb; Magdalena Blagec, Donja Stubica; Emilija Arbutina, Vukovar) i tri u kategoriji srednjih škola (Vida Sever, Varaždin; Andrej Đeraj, Požega; Issa Ćudina, Split). Oni će sudjelovati na svečanosti otvaranja Goranovog proljeća na pjesnikov rođendan 21. 3. u rodnom mu Lukovdolu.

JESEN

Miris kestena,

jabuka, miris dima,

miris toplog čaja,