Osnovna škola Gornja Poljica

Dragi učenici,

u prilogu su vam dostupne sve prezentacije sa satova informatike iz nastavne cjeline Informacije i digitalna tehnologija u .pdf i .pptx obliku.

Ivana Pešo

U nastavnoj cjelini Informacije i digitalna tehnologija u 6. razredu naučit ćete kako se organiziraju podaci u računalu i oblaku i zašto je važna organizacija istih.
Naučiti ćemo vrste datoteka, kako ih i na koji način razvrstavati te što su to putanje, koje vrste putanja postoje i kako pronaći putanje mapa i datoteka na lokalnom računalu te na udaljenom računalu - serveru.
Upoznat ćete se s hijerarhijskom organizacijom podataka te ćete naučiti sami stvarati hijerarhijske mape i datoteke.
Nakon ove nastavne cjeline sami ćete moći komprimirati razne vrste sadržaja, mrežno se povezati te se sigurno obraniti od štetnih djelovanja mrežom.

Sat

Priloženi dokumenti:
CARNET.docx

CMS za škole logo
Osnovna škola Gornja Poljica / Srijane 43, HR-21205 Donji Dolac / os-gornja-poljica-srijane.skole.hr / ured@os-gornja-poljica-srijane.skole.hr