SAT RAZREDNIKA

Na ovoj stranici možete pronaći razne materijale da obogatite svoj sat razrednika.

Svi razrednici naše škole koji to žele mogu postavljati svoje materijale da pomognemo jedni drugima u obogaćivanju naše nastave.

4. dani medijske pismenosti

Poštovane kolegice i kolege,

u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku i pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva kulture i medija od 19. do 25. travnja 2021. održavaju se 4. Dani medijske pismenosti.

Medijska pismenost jedna je od ključnih kompetencija za život i rad u digitalnome medijatiziranom svijetu koji se konstantno ubrzano razvija i mijenja te za aktivno građanstvo i sudjelovanje u društvenim, ekonomskim, kulturnim i demokratskim procesima. Nove medijske i komunikacijske platforme i tehnološka revolucija doveli su do složenosti medijskoga, komunikacijskoga i društvenoga okružja te potrebe za analitičkim i kritičkim čitanjem brojnih istodobnih izvora informacija. Zbog toga je važno učenike osnažiti vještinama i znanjem koje će im pomoći da razumiju kako mediji rade, da znaju provjeriti točnost informacija te da znaju koristiti, kreirati i dijeliti medijske sadržaje i informacije jer je to i najbolji način zaštite od potencijalno štetnih medijskih sadržaja, dezinformacija i propagande.

Ako vam bude zgodno, organizirajte sat medijske pismenosti tijekom sata razredne zajednice. Dovoljno je pogledati jedan od priloženih kratkih videa.

Publikacije i video materijali dostupni su na poveznici:

Ivana Pavić, prof.

Vršnjački pritisak
Poštovane kolege, napravila sam dokument na temu Vršnjački pritisak za moje osmaše. U dokumentu se nalaze i dva videa (posebno za cure i posebno za dečke u kojem mogu provjeriti da li su u pubertetu), slobodno iskoristite na satu razrednika ukoliko imate sličnu temu (ako ne ove onda sljedećih godina).

8.r. 2020./2021.
Razrednica Marina Crvelin