Natječaj za mlade pjesnike osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske „Goranovo proljeće“

Autor: Daniela Jasprica, 26. 2. 2017.

Učenica četvrtog razreda Paula Mikas, kao predstavnica naše škole, pod mentorstvom učiteljice Josipe Marić i knjižničarke Marine Nikolić, sudjelovala je na natječaju za mlade pjesnike osnovnih škola Goranovo proljeće koje je, na državnoj razini, raspisala Gradska knjižnica Ivana Gorana Kovačića, Vrbovsko.

Učenici su trebali poslati najmanje deset svojih pjesama, a prosudbeno povjerenstvo je odabiralo tri mlada pjesnika u kategoriji osnovnih i tri najuspješnija pjesnika u kategoriji srednjih škola.

Nagrađeni učenici sudjelovat će na svečanosti otvaranja Goranovog proljeća 21.03.2017., te svečanosti zatvaranja manifestacije 03.06.2017. u Lukovdolu.

Nagrađeni mladi pjesnici u kategoriji osnovnih škola su:

1. Natali Ţegarac, 8. razred, OŠ I. G. Kovačića, Staro Petrovo Selo, mentorica: Marija Mikanović, prof.

2. Mihael Marčić, 4. razred, OŠ Ţrnovnica, Ţrnovnica, mentorice: Matilda Perčić, prof. i Mirna Šarni, prof.

3. Lucija Tomić, 7. razred, OŠ Starigrad, Starigrad Paklenica, mentorica: Andrijana Milovac, prof.

Osim tri najbolja, objavljena su i tri pohvaljena učenika, a oni su uz nagrađene pozvani na sudjelovanje u otvaranju Goranovog proljeća. Među njima nalazi se i predstavnica naše škole.

Pohvaljeni su:

Marta Vukić, 6. razred, OŠ Trnsko, Zagreb, mentorica: Marina Fistonić

Mia Cvitak, 4. razred, OŠ Banija, Karlovac, mentorica: Irena Gaţan

Paula Mikas, 4. razred, OŠ Gornja Poljica, Donji Dolac, mentorice: Marina Nikolić i Josipa Marić