Noć knjige 2018. – Nagradni natječaj Ubaci knjigu u vremenski stroj

Autor: Josipa Marić, 6. 5. 2018.

Organizacijski odbor Noći knjige u suradnji s Hrvatskom udrugom školskih knjižničara organizirao je državni likovni natječaj Ubaci knjigu u vremenski stroj. Tema natječaja bila je na koji način djeca vide budućnost knjige, kako će ona izgledati u budućnosti. Hoćemo li imati sposobnost pročitati ju jednim dodirom ili ćemo zauvijek uživati u listanju njenih stranica? Kako će izgledati knjižnice koje će posjećivati budući Zemljani? Sudjelovati su mogli učenici osnovnih i srednjih škola, a školski knjižničari i nastavnici likovne kulture odabrali su tri do pet najboljih radova svojih učenika i poslali ih na natječaj. Iz naše škole sudjelovali su učenici Toni Stazić (6. r.), Paula Mikas (5. r.) i Matej Kaćunić (4. r.) sa svojim uratcima.

Tročlani žiri završio je procjenu radova. Nagrađena su četiri likovna rada, u trima kategorijama:

1. OŠ od 1. do 4. razreda I. mjesto osvojio je Joel Žnidaršić, 4.a iz OŠ "Jabukovac", Zagreb.

2. OŠ od 5. do 8. razred I. mjesto osvojila je Petra Musladin, 6.c OŠ I. Gundulić, Dubrovnik.

3. SŠ: I. mjesto osvojio je Domagoj Jaman, 2.g, Ekonomska škola Vukovar, a II. mjesto osvojila je Marijana Bratanić, 1.d Tehnička škola Bjelovar.

Naknadno će se objaviti šezdesetak odabranih digitaliziranih likovnih radova pa vjerujemo da će se među njima naći i oni naših maštovitih učenika.