Poljičica u hramu hrvatske kulture u Zagrebu: ‘Poljica napokon zaslužuju biti priznata kao povijesna hrvatska regija‘

Autor: Ivana Brlić, 25. 4. 2024.

Suradnja poljičkih udruga i osnovnih škola po pitanju promocije poljičice i Poljica se nastavlja pa nakon svečanosti održane početkom veljače u hramu poljičke kulture na Priku u Omišu slijedi nova svetkovina poljičice kao nacionalnoga kulturnog dobra, ovaj put u hramu hrvatske kulture – u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, u petak 26. travnja 2024., u 13 sati, navodi se na službenoj stranici Saveza za Poljica, koji je i inicirao upisivanje poljičice u Registar kulturnih dobara.

Izvor Slobodna Dalmacija.