Zdrav za 5!

Autor: Daniela Jasprica, 31. 10. 2014.

U sklopu Projekta „Zdrav za 5“ održano je predavanje za učenike osmog razreda naše škole. Tema predavanja je bila „Prevencija ovisnosti i zlouporabe droga, alkohola i kocke“.

Nadasve zanimljivo predavanje uz brojne upite zainteresiranih učenika održao je Bože Krivić, policijski službenik PP Omiš.

Projekt „Zdrav za 5“ je usmjeren na učenike osnovnih i srednjih kola. Nositelji su Ministarstvo unutarnjih poslova, Ministarstvo zdravlja i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode, a naša škola je jedna od brojnih uključenih u realizaciju. Projekt bi se provodio kontinuirano tijekom školske godine, a osnovni ciljevi projekta su:

• aktivno mijenjanja stavova i štetnih životnih navika o ovisnosti;

• aktivno mijenjanja stavova o nužnosti zaštite okoliša i prirode;

• podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja;

• usvajanje zdravih stilova života