LIDRANO U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Marina Crvelin, 27. 1. 2014.

LIDRANO U NAŠOJ ŠKOLI

Osnovna škola Gornja Poljica, Srijane 23. siječnja 2014. godine bila je domaćin učeničke smotre Lidrano za škole s područja omiške ispostave Ureda državne uprave. Tako su uz učenike škole domaćina u Gornjim Poljicima svoja literarna, dramska i novinarska umjeća prezentirali učenici iz OŠ Jesenice, Dugi Rat; OŠ Josipa Pupačića, Omiš; OŠ 1. listopada 1942., Čišla i OŠ dr. fra Karla Balića, Šestanovac. Stručna prosudbena povjerenstva nisu imala lagan posao odlučiti koja od predloženih djela i prezentiranih scenskih nastupa  zaslužuju biti predložena za županijsku smotru Lidrano, ali izabrati se moralo. Literarnih radova izabrano je sedam, svi pristigli novinarski radovi, njih šest, dobili su prolazne ocjene te su predloženi za daljnje natjecanje, a stručno povjerenstvo najteži je posao imalo kada su u pitanju scenski nastupi.

Tako su kod pojedinačnih scenskih nastupa prolaz dalje zaslužili redom učenici OŠ Josipa Pupačića iz Omiša i to Ivana Reljić, Nikolina Semen i Lea Tokić. Kada su u pitanju skupni nastupi prolaz dalje zaslužili su ponovno učenici OŠ Josipa Pupačića iz Omiša za izvedbu dramsko scenske igre „Pubertet“. Drugu kartu za županijsku smotru koja će se 6. veljače održati u Kongresnom centru Poljud (Dom HV) zaslužili su predstavnici škole domaćina, dramska grupa sastavljena od učenika 3. i 4. razreda koja je pod mentorstvom učiteljice Petre Mustapić izvela dramsko scenski prikaz „Šašavu bajku“. Djeca su svojom izvedbom naprosto kupili i prosudbeno povjerenstvo i publiku, a kada su čuli da ih povjerenstvo šalje na županijsku smptru njihovoj sreći nije bilo kraja.

Na kraju kažimo kako je sigurno bilo i onih koji su se iz Poljica svojim kućama vratili tužni i razočarani, ali neka im ovogodišnji neuspjeh bude samo još dodatni motiv da za godinu dana budu još bolji i kreativniji pa nagrada sigurno neće izostati.

Mi svima, kao škola domaćin, poručujemo djeci i njihovim mentorima neka ovogodišnju smotru LiDraNo ponesu u lijepom sjećanju jer uz samo natjecanje bitno je druženje, širenje prijateljstva i prije svega njegovanje našeg hrvatskog jezika.

Najboljima još jednom čestitamo i želimo puno uspjeha na županijskoj smotri Lidrano.

Kako nam je bilo pogledajte u fotogaleriji!