Ženska nogometna liga - Trilj

Autor: Marina Crvelin, 7. 2. 2014.

Školska su se natjecanja u školskoj godini 2013/14 zahuktala pa je tako na red došao i kvalifikacijski turnir za zonsko natjecanje u malom nogometu za učenice. Mjesto održavanja turnira je sportska dvorana Osnovne škola u Trilju, a učitelj TZK Stipe Božinović među našim je učenicama izabrao njih devet koje su hrabro krenule braniti boje naše škole. Ekipu OŠ Gornja Poljica tako su činile: Danijela Mikas (5.r.), Magdalena Stazić, Marita Šošić (6. r.), Suzana Lasić, Petra Karaman, Anamarija Burić  (7.r.), Lucija Kaćunko i Lukrecija Kaćunko (8.r.).  Cure su u prvu utakmicu s ekipom OŠ Otok – Kamešnica ušle dosta preplašeno jer ovo im je bila prva službena utakmica u životu, sa sucima, semaforom, zapisničarom, klupom, natjecateljskim duhom u kojem pobjeda znači prolaz dalje i mogućnost sudjelovanja na zonskom natjecanju, a protivnice su djelovale tako samouvjereno. Nesvjesne svojih mogućnosti naše cure su krenule na sve ili ništa, prvotni je strah nestao i u žaru igre pao je i prvi gol na utakmici, zabila ga je spretna i okretna Magdalena Stazić. Do kraja utakmice prilike su se nizale na obje strane, protivnice su uspjele izjednačiti, ali nakon 30 minuta igre pobjednika još nije bilo. Pristupilo se izvođenju penala, naše cure pogotkom otvaraju seriju od tri pokušaja, Danijela brani, slijedi promašaj i na našoj strani, Danijela opet brani, a onda Danijela pogađa za 3:1 i utakmica je završena, sreći i nevjerici da su ostvarile pravo na daljnje natjecanje nije bilo kraja. Trebalo se malo odmorit jer nakon utakmice između Trilja i Hrvaca na redu su bile ponovno naše cure. U utakmicu sa ekipom iz Hrvaca naše su nogometašice ušle sa puno više samopouzdanja, ali sreća ovaj put nije bila na njihovoj strani. Jedan nesmotren trenutak i semafor je na kraju pokazivao 1:0 za cure iz Hrvaca. Iscrpljene, ali s velikim entuzijazmom naše su učenice krenule u okršaj s Triljankama koje su u utakmici protiv Hrvaca ostavile snažan dojam i pokazale najbolju igru. Iako se činilo da su Triljanke puno bolje od naših učenica utakmica koja se odvijala na terenu govorila je suprotno, bile su ravnopravni suparnici i rezultat od 0:0 bio je na semaforu do pred sam kraj utakmice, a onda zbog jedne refleksne reakcije naše učenice u kaznenom prostoru sudac Triljankama dosuđuje penal i na semaforu je 1:0. Iako je još bilo vremena za izjednačiti naše su cure propustile nekoliko prilika, a Triljanke su u zadnjoj minuti iskoristile rupu u našoj obrani, postigle pogodak i ugasile nam nadu za odlazak na zonsko natjecanje.

Iako bez plasmana u sljedeći krug natjecanja, naše cure mogu itekako biti zadovoljne, pokazale su da imaju i znanja i talenta i puno dobre volje, sada se samo nadajmo da će ih na nekom sljedećem natjecanju malo poslužiti i sportska sreća

Kako nam je bilo pogledajte u fotogaleriji ili klinkinte na sljedeći link: