Akcija

Autor: Marina Crvelin, 19. 5. 2014.

Poštovani djelatnici i učenici OŠ Gornja Poljica i poštovani stanovnici Gornjih Poljica

Kako i sami znate, katastrofalne poplave zahvatile su neke dijelove naše zemlje i nanijele velike štete.

Naši sugrađani na poplavljenim područjima trebaju svaku pomoć koju im možemo pružiti.

Vrijeme je da opet pokažemo našu solidarnost i dobrotu za sve potrebite u ovoj teškoj situaciji.

Zato Vas molim, odazovite se akciji prikupljanja pomoći za ljude u poplavljenim područjima.

Potrebno je prikupljati slijedeće :

PIĆE: Flaširana voda – ovo je najvažnije!

BEBE I DJECA:

- kašice za bebe,

- pelene,

- vlažne maramice,

- mlijeko za dohranu,

- kozmetika za bebe i djecu.

- dječja robica

HRANA - Sve što nije lako kvarljivo i ima duži rok uporabe (Molimo, bez slanih grickalica!):

- konzervirano (paštete, razni namazi, mesni doručak, i dr.),

- hrana u tetrapaku,

- hrana u boci

- suhomesnato s dugim rokom trajanja,

- hrana za šećerne bolesnike

- hrana koja se može ODMAH konzumirati bez termičke obrade.

HIGIJENA:

- Gel za suho pranje ruku,

- vlažne maramice,

- prva pomoć – materijali za prvu pomoć, molimo da bude sortirano

- asepsol,

- toalet papir,

- ulošci,

- tamponi,

- sapuni,

- lijekovi protiv bolova.

TEKSTIL – Sve može i nošeno ili upotrijebljeno, ali čisto!

- donje rublje - najpotrebnije

- čarape - najpotrebnije

- deke – pokrivači

- vreće za spavanje

- podmetači

- ručnici

- toplija odjeća

OBUĆA:

- nepropusna i topla obuća

OPREMA ZA ČIŠĆENJE:

- preparati za čišćenje

- pribor za čišćenje

- lopate

- rukavice i sl…

OSTALO:

- kartonske kutije za pakovanje

- ljepljive (široke) boston-trake

Za pomoć u financijskom obliku upućujemo svih na telefon Crvenog križa Hrvatske, gdje pozivom na broj 060 90 11 možete donirati 6,25 kuna po svakom pozivu, izravno za pomoć poplavljenim područjima!

SVE ŠTO ŽELITE DONIRATI DONESITE U ŠKOLU ŠTO PRIJE (radnim danom od 07:30 do 14:00h), A MI ĆEMO DALJE KOORDINIRATI S CRVENIM KRIŽEM.

AKCIJA ĆE TRAJATI 15 DANA.

Molim Vas, još jednom pokažimo naše veliko srce za sve one kojima sada treba svaka pomoć koju im možemo pružiti.

v.d. ravnateljice

Vesna Žižić, prof