Općinsko-gradska razina smotre LiDraNo održana u Srijanama

Autor: Ivana Pešo, 8. 2. 2020.

U četvrtak 6. veljače u Srijanama je održana općinsko-gradska razina smotre LiDraNo za područje Omiša, Šestanovca i Dugog Rata. Voditeljice programa bile su učenice Ivana Lasić i Antea Kaćunko. U pratnji svojih mentora i ravnatelja na smotri su nastupili učenici OŠ Josip Pupačić (Omiš), OŠ Jesenice (Dugi Rat), OŠ Dr. fra Karlo Balić (Šestanovac), OŠ 1. listopada 1942. (Čišla) i OŠ Gornja Poljica (Srijane) sa svojim literarnim, dramsko-scenskim i novinarskim stvaralaštvom. Sve prisutne pozdravio je i ravnatelj OŠ Gornja Poljica Stipe-Božinović-Mađor.

U uvodnom dijelu su četvrtaši iz škole domaćina otpjevali himnu, a prvaši izveli igrokaz Cipelice. Nastupio je Goran Mikas, solist na tradicijskim glazbalima, s pjesmama Ivan i Mare, Crn gavrane i Sitna proja. Uz njegovu pratnju na gajdama učenice Matea Rodić i Antea Kaćunko, odjevene u poljičke nošnje, otpjevale su pjesmu Na livadi pod jasenom.

U natjecateljskom dijelu bilo je prijavljeno 15 literarnih i 7 novinarskih radova, 15 pojedinačnih i 6 skupnih scenskih nastupa. Stručno prosudbeno povjerenstvo (Matilda Bulić, Silvana Bampa-Listeš, Anela Borčić, Nada Vučičić - za literarne radove;  Nikolina Tomasović, Branka Primorac, Ljiljana Studeni - za novinarske radove;  Ivana Župa, Marijan Grbavac i Marko Duvnjak - za dramsko-scenski izraz) predložilo je sedam literarnih radova, četiri novinarska, dva pojedinačna i jedan skupni scenski izraz za županijsku razinu natjecanja koja će se održati 12. ožujka u HNK Split.

Radovi_predlozeni_za_zupanijsku_razinu.docx (13.52 KB)